A Media1 információi szerint a hét végére teljesen felszámolják a fideszes influenszerközpontot, az irodák már megszűntek.
A választások előtt még milliárdos forgalmakat lebonyolító a Fidesz üzeneteit propagandaszerűen terjesztő Megafonnak pénteken vége lehet: A Media1 informátorai szerint aznap az utolsó ott dolgozó munkaviszonya is megszűnik. A lapnak nyilatkozó, távozó munkavállaló szerint a folyamat április közepén még egész más irányt mutatott, hiszen április 12-én este, azaz a Fidesz választási vereségének napján Dukász Magor belső körben még arról beszélt, hogy folytatják a működést, azonban a Facebook- és Youtube-csapat nem sokkal később tartott értekezletén viszont már arról volt szó, hogy változások jönnek.
Tovább fokozódott a helyzet április végén, amikor Kovács István, a Megafon ügyvezetője bejelentette a munkavállalóknak: a szervezet jelenlegi formájában nem finanszírózható, és ha nem találnak megoldást, május végével elindulhatnak az elbocsátások. A lap információi szerint ez meg is történt, sőt, azóta az irodáikat is felszámolták, eladták a bútorokat is.
A lapnak névtelenül nyilatkozó távozó munkavállaló szerint a választási kampányidőszakban a csapattól folyamatos, akár heti hét napos, éjjel-nappali munkát kértek azt ígérve, hogy így egy esetleges választási vereség után is biztosítható lesz a Megafon fennmaradása, jelenleg úgy tűnik, ez nem igaz.
A fejlemény nem meglepő fordulat a fideszes propagandagépezet életében. Az utóbbi 16 évben, Orbán Viktor kományai alatt állami hirdetésekkel életben tartott médiavállalatokra és orgánumokra nehéz idők várnak, miután az április 12-ei kormányváltás után világossá vált: pusztán piaci alapon a korábbi kormánypárt üzeneteit harsogó médiumok nem tudják fenntartani azt a létszámot, amivel eddig működtek. Ennek eredményeként az elmúlt hetekben sorra bocsátják el a Mészáros Lőrinchez köthető Mediaworks munkatársait, megszűnt a Bors és három megyei napilap nyomtatott verziója, elküldték a Világgazdaság és a Pesti Srácok munkatársait, végül pedig a Magyar Nemzetet alakították át hetilappá a fejleményeket követően. A héten szerdán a Mandinertől küldtek el mintegy hatvan embert, erről bővebben itt lehet olvasni.
via Media1