Média 2026. június 25

Tovább racionalizál a Mediaworks: rengeteg megyei napilap hetilappá alakul

A Mészáros Lőrinchez köthető médiavállalat csütörtöki közleménye szerint így tartalmasabb újságokat tudnak az olvasók kezébe adni.

Tovább folyatatódnak a Mediaworksön belüli átszervezések: a cég mai közleménye szerint 2026. augusztus 1-jétől megújul a Magyar Nemzet és több vármegyei napilap is: Békés Megyei Hírlap, Délmagyarország, Észak-Magyarország, Fejér Megyei Hírlap, Hajdú-bihari Napló, Kelet-Magyarország, Napló, Petőfi Népe, Somogy Megyei Hírlap, Tolnai Népújság, Új Dunántúli Napló, Új Néplap. Megszűnésről még nem beszélhetünk, azonban a megújulás keretében „ezek a lapok a jövőben hetilapként jelennek meg, és szombatonként jutnak el az előfizetőkhöz. A kiadó minden előfizetőjét levélben tájékoztatja. A megújulás célja nem kevesebb, hanem több érték biztosítása az olvasóknak.”

A közlemény szerint „az új hetilapok tartalmasabb, olvasmányosabb formában jelennek meg: nagyobb hangsúlyt kapnak a hosszabb írások, interjúk, riportok, elemzések, háttéranyagok, véleménycikkek, valamint a közéleti, gazdasági, kulturális, társadalmi és helyi közösségi témák.”

Állításuk szerint a heti rendszerességre való átállás a közönség és olvasói igényekből fakad. Ezzel valamelyest szembe mennek azok az elmúlt napokban, hetekben világot látott hírek, miszerint szinte nincs olyan zászlóshajónak számító, a cég tulajdonában álló médium, ami ne lenne érintett átszervezésben, leépítésben, racionalizálásban. Történtek ezek az esetek azután, hogy az április 12-ei kormányváltással világossá vált: pusztán piaci alapon a korábbi kormánypárt üzeneteit harsogó, állami hirdetésekkel kitömött médiumok nem tudják fenntartani azt a létszámot, amivel eddig működtek.

Ennek eredményeként az elmúlt hetekben sorra bocsátják el a Mészáros Lőrinchez köthető Mediaworks munkatársait, megszűnt a Bors és három megyei napilap nyomtatott verziója, elküldték a Világgazdaság és a Pesti Srácok munkatársait, végül pedig a Magyar Nemzetet alakították át hetilappá a fejleményeket követően. A héten szerdán a Mandinertől küldtek el mintegy hatvan embert, erről bővebben itt lehet olvasni.

Borítókép: Mediaworks Facebook-oldala

Továbbiak
A Mészáros Lőrinchez köthető cég a sajtóportfólió átalakításával indokolta a 18 éves lap bezárását.
Média | 2026. május 18.
Habár 2018-ban azt mondta, életének televíziós szakasza lezárult, most a Reggeli műsorvezetőjeként tér vissza a képernyőre.
Média | 2026. június 19.