Vándor Lajossá avanzsál a zenész Kossuth-díja, eddig díjazatlan, ámde érdemes művészek kapnák meg, hogy egy évig gondozzák azt.
A szekrényben porosodás helyett más sors jut mától Lovasi András Kossuth-díjának: a zenész a Fishing on Orfűn megnyitóján jelentette be, hogy vándordíjat csinál az általa 2010-ben kapott díjból, hogy eddig díjazatlan, nagy formátumú művészeknek is örömet okozhasson. A vándor Kossuth-díjból hagyományt szeretnének teremteni, és jövőre már a közönség bevonásával választják ki a díjazottat.
Az újonnan vándor Kossuth-díj gegként is értelmezhető gesztusa mögött teljesen komoly szándék leledzik: Lovasi és a Fishing on Orfű hagyományt szeretne teremteni a ceremóniából, jövőre már a közönség bevonásával választanák ki a díjazottat. A Vándor Lajos-díjat először Leskovics Gábor Lecsó, a Pál Utcai Fiúk és a Kiscsillag idén 60 éves zenésze kapta, akinek az elismerést a Fishing on Orfű ünnepélyes megnyitóján Rainer-Micsinyei Nóra, vagyis Marika for Prezident és Lovasi András adta át.
via Recorder
Fotók: Turcsik Márk és Kriza Márton