Brand 2024. június 06

Így bánik a tálcákon hagyott maradékokkal a McDonald's

A magyarországi McDonald’s már 1998-ban, a hazai vendéglátásban az elsők között kezdte el a szelektív hulladékgyűjtést éttermeiben. A szelektálási rendszer folyamatos fejlesztésének köszönhetően a hálózat jelenleg az étteremláncban keletkezett valamennyi hulladék közel 80%-át adja át hasznosításra. 

A dolgozók az éttermekben különválogatják a vegyes műanyag hulladékot, a papír és a papír alapú hulladékot, a fémet, valamint az ételmaradékkal szennyezett hulladékot és az ételselejtet is. A vendégek által a tálcákon hagyott, erre alkalmas csomagolási hulladék nagyobb részben anyagában, kisebb részben pedig energiaforrásként hasznosul újra.

A tálcákról lekerülő hulladék mellett a konyhákon keletkező évi közel 600 tonna használt sütőolajból biodízelt állítanak elő. Emellett a zsírfogók tisztítása során keletkező iszaphulladékot, valamint az élelmiszerhulladékot és ételselejtet biogázüzemben használják fel elektromos áram és hőenergia termelésére.  

Továbbiak
Az MBH Bank Nyrt. báltermében tartott közös sajtótájékoztatót a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) a Magyar Parasport Napja 2026 programjairól.
Brand | 2026. február 12.
A következő hónapokban fejezetenként hozzuk el nektek a Marketing Trendbook 2025-26 cikkeit, ezekből tekintsétek meg a Társadalmi marketing című fejezet anyagait.
Brand | 2026. január 30.