„Sziasztok! Hogy vagytok? Lazultok? Vagy még áll bennetek az ideg? Próbáljátok elengedni, de ehhez még idő kell?” A 26. ARC közérzeti pályázat az idén is felelősségteljes, igazságkereső és felszabadító képkészítésre hívja a pályázókat.
A 2000 óta megrendezésre kerülő közérzeti plakátkiállítás szervezői idén is várják a pályázatokat. Mint írják, „Magyarországnak mindenkire szüksége lesz ahhoz, hogy higgyünk a változásban és tegyünk a változásért. Nem mások változtatják meg a gondolkodásunkat, a reflexeinket, az érzéseinket és a hitünket, hanem mi magunk. Ahogy nem a zsűri nyeri meg az ARC pályázatát, ugyanígy nem a politikusok változtatják meg Magyarországot, hanem mi mindannyian, akik teszünk érte. Úgyhogy kezdjünk újra gondolkozni, álmodozni, ötletelni, viccelődni, és találjuk meg az összes olyan képet, ami képes megmutatni, összeszedni és elmesélni, milyen világban szeretnénk élni ahelyett, amit eddig csak mások hazudoztak össze nekünk.”
Az ARC közérzeti pályázatra július 28-ig lehet nevezni a fenti kiírás szellemében, de persze nem csak abban: „Az alkotói szabadság jegyében a felkínált témán kívül más ötlettel, témával is pályázhatsz szabadon! Magyarország legnagyobb köztéri kiállítása várja szabad gondolataidat és zseniális vizuális ötleteidet!”
„Addig is érdemes a reflexeinket újraprogramozni, az idegeinket újrahuzalozni. A bekészített bőröndből is ki lehet pakolni, meg a mentett külföldi munkalehetőségeket is ki lehet törölni. És leginkább újra meg kellene tanulni szívből mosolyogni.” – teszik hozzá a szervezők.
Idén ismét Újbuda és Budapest önkormányzatával együttműködve mutatják majd be a kiállítást szeptember elejétől.