Brand 2022. május 31

Vetélkedő fiatalokkal telt meg a cementgyár

A Magyar Marketing Szövetség vállalati tagja, a Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) az eseményt a koronavírus okozta járványhelyzet miatt az elmúlt két évben elhalasztotta, azonban idén május 27-én, immár hatodik alkalommal megrendezte a - saját fejlesztésű, több fordulós - környezetvédelmi vetélkedőt. A legutóbb a váci tanulók ismerhették meg a Váci Cementgyárat, most a Beremend és környékén élő diákokon volt a sor.

Az idei döntő több helyszínen zajlott; a Beremendi Cementgyárban kezdődött a vetélkedő, amelyet a Kovácsműhely és a Beremendi Bánya követett. A végső összecsapás pedig a Beremendi Rendezvényközpontban történt. A döntőt egy online szakasz előzte meg, ahol a regisztrált csapatoknak egy, a DDC környezetvédelmi törekvéseivel kapcsolatos kérdőívet kellett kitölteniük.

A hat legjobban teljesítő csapat ezt követően a döntőben értékes nyereményekért (mint például Apple iPad-ekért és okosóráért) folytatta a küzdelmet. A győzelemért minden ismeretükre szükségük volt, hiszen egy vetélkedőtől nem megszokott próbatételek várták őket. Az izgalom (és persze a vidám hangulat) a cementes zsákokból készített ruhák és a DDC-s cementből készített beton ékszerek divatbemutatóján érte el a tetőfokát.

Erre az állomásra már a csapatok szurkolótáborai is megérkeztek. A döntőn végül a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma diákjai, az Észkövek bizonyultak a legjobbnak, második helyen végzett a Pécsi Református Kollégium CeMENTESEK csapata, illetve harmadik lett a Széchényi István Gimnáziumból indult GeoPulzOS csapat.

A vetélkedőről készült beszámolót a DDC honlapján tekinthetik meg.

Továbbiak
A zene közelebb hozza egymáshoz a generációkat, mert a családok többsége rendszeresen hallgat közösen zenét, és ilyenkor együtt döntenek arról, mi szóljon - derül ki egy friss kutatásból. A Dreher erre építette a kampányát.
Brand | 2026. június 09.
Június 19-től újra megjelennek a jellegzetes zöld kerékpárok a főváros utcáin: a szolgáltatás névadó és stratégiai partnere továbbra is a MOL, míg új, digitalizációs partnerként a Mastercard csatlakozik a rendszerhez.
Brand | 2026. június 19.