Brand 2022. május 23

Tovább zöldül a Coca-Cola

A Magyar Marketing Szövetség vállalati tagja, a Coca-Cola nagy-britanniai ága jelentős lépést tesz a PET-palackok teljes újrahasznosíthatósága felé. Olyan rögzített kupakokat vezet be, melyek nem választhatóak le az üvegről, ezzel biztosítva, hogy az újrahasznosítás során a kupak sem marad ki a körforgásból. A változás a vállalat teljes italportfólióját érinti. Az átállás idén májusban kezdődik Skóciában, és egész Nagy-Britanniában bevezetésre kerül majd.

Stephen Moorhouse, a Coca-Cola Europacific Partners, Nagy-Britannia vezérigazgatója elmondta: „Ez egy kis változás, amely reményeink szerint nagy hatással lesz, mert biztosítja, hogy amikor a fogyasztók újrahasznosítják palackjainkat, ne maradjon le egy kupak sem.”

(Forrás: Coca-Cola Europacific Partners)

Továbbiak
A MOFÉM születésnapi kampánya egy integrált, nyereményjáték-központú kommunikációval erősítette a márka ismertségét és vásárlásösztönző erejét. A történetmesélésre épülő koncepció Diamond-díjas lett. Esettanulmány.
Brand | 2026. április 10.
Idén is főtámogatóként vett részt a Rossmann a 2026-os GLAMOUR Women of the Year gálán, amely március 19-én ismét a női teljesítményeket, inspiráló életutakat és kiemelkedő példaképeket állította a középpontba.
Brand | 2026. március 26.