Brand 2024. március 26

Napenergiából fedezi áruházi energiaszükséglete 26 százalékát a Tesco

Országszerte 25 áruházában épített ki napelemrendszert a Magyar Marketing Szövetség vállalati tagja, a Tesco, melyek az üzletek tetején, helyben állítanak elő villamos energiát. A 2023. november és 2024. február között zajló telepítés eredményeként a vállalat az üzletek energiafogyasztásának átlag 26 százalékát tudja kiváltani saját termelésű villamos energiával, amivel az áruházlánc számításai szerint több mint 150 millió forintot tud megspórolni.

Tanúsítványokon keresztül a Tesco már 2020 óta 100 százalékban megújuló villamos energiát használ, fenntarthatósági célkitűzései között szerepel azonban a karbonsemleges működés elérése 2035-ig, amelyet 2050-re a teljes ellátási láncra is szeretne kiterjeszteni. Az 1.377.000 euró értékű beruházás újabb mérföldkő a Tesco életében a hálózati energiafogyasztás és a szén-dioxid-kibocsátás tényleges csökkentésére, melyet az elmúlt években számos egyéb intézkedéssel támogatott. 2016 óta a károsanyag-kibocsátás 63 százalékkal csökkent köszönhetően többek között a LED-világításra való átállásnak vagy a zárható hűtőajtók használatának.

A nemrég kiépített napelemrendszerek üzembe helyezése folyamatosan zajlik, és a Tesco a tapasztalatok fényében dönt majd a további tervezett napelemes bővítések részleteiről.

Továbbiak
A tudatos életmód nem kizárólag az edzésről vagy a kalóriák számlálásáról szól.
Brand | 2026. február 18.
A Magyar Telekom Magyarországon elsőként indítja el ügyfelei számára az RCS szolgáltatást, ami a chat alkalmazásokban megszokott ügyfélélményt hozza el az iOS és Android felhasználók közötti üzenetváltások során.
Brand | 2026. február 13.