Brand 2022. július 25

Évközi alapbéremelés az Audi Hungariánál

A menedzsment és az Audi Hungária Független Szakszervezet (AHFSZ) megállapodása értelmében valamennyi munkavállaló bére július 1-jei hatállyal megemelkedik 9 százalékkal, az emelés már az augusztusi fizetésekben is megjelenik - írja az MTI.

A béremelés az infláció növekedésével vált indokolttá, mivel az autógyártó cég törekszik arra, hogy a bérek versenyképesek maradjanak. A győri gyárnál érvényben van ezen kíbül egy 2020-ben kötött hároméves bérmegállapodás is, amely három év alatt 36 százalékos béremelést biztosít a dolgozóknak. A mostani emelés a 2022-ben esedékes bérfejlesztésen felül történik.

Az Audi Hungaria Zrt. mintegy 12 ezer embert foglalkoztat.

Továbbiak
A K&H Bank friss, gyakorlati tanácsokkal segíti a vállalkozásokat, hogy tudatosan, átgondolt lépésekkel vágjanak neki az évnek.
Brand | 2026. január 09.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2025-ben 19,6 millió utast és több mint 420 ezer tonna árut kezelt.
Brand | 2026. január 23.