Brand 2022. február 25

Díjmentessé tette a három nagy mobilszolgáltató a roamingot Ukrajnában

A Magyar Marketing Szövetség vállalati tagjai, a Vodafone Magyarország és a Magyar Telekom az Ukrajnában kialakult helyzetre tekintettel minden Ukrajnában tartózkodó lakossági ügyfelüknek díjmentessé tették a roamingot, az SMS-, adat- és hívásforgalom esetében egyaránt - közölte csütörtökön az MTI. A kezdeményhez később csatlakozott a Telenor Magyarország is.

Először a Vodafone jelentette be, hogy díjmentessé teszi a roamingot, ami a Magyarországra indított hívásokra és SMS-ekre, valamint az Ukrajnán belüli forgalmazásra vonatkozik. Majd a Magyar Telekom közölte, hogy az ügyfeleinek 2022. február 1-jétől visszavonásig az ukrajnai roaming partnerhálózatokon forgalmazott roaming díjait, beleértve az alapdíjas hanghívásokat, az alapdíjas SMS-eket és a mobilinternet forgalmat, teljes mértékben, összeghatár nélkül jóváírja annak érdekében, hogy a hozzátartozóikkal történő kommunikációjukat támogassa.

Végül a Telenor Magyarország is csatlakozott a kezdeményezéshez. Bejelentették, hogy csütörtöktől visszavonásig jóváírják az Ukrajnában tartózkodó lakossági ügyfeleik adat, hang és SMS roaming díjait. A Magyarországról ukrán alapdíjas telefonszámokra irányuló nemzetközi hívások díját szintén visszavonásig jóváírják lakossági ügyfeleiknek.

Továbbiak
A K&H-nál felvett személyi kölcsönök átlagösszege 2025-re 2,4 millió forintra emelkedett a tavalyi 1,6 millió forintról, vagyis egy év alatt mintegy 50 százalékkal nőtt az átlagosan felvett hitelösszeg.
Brand | 2026. január 08.
Európában elsőként kapott orvostechnikai minősítést a Telekom Egészségben elérhetővé vált tünetelemző.
Brand | 2026. március 18.