Brand 2025. augusztus 14

A PlayIT ad otthont a T-esport Championship döntőjének

Immár negyedik alkalommal szervezi meg a Deutsche Telekom a T-esports Championship-et, amely idén szeptember 9-én indul, a döntőre pedig november 15-16-án kerül sor Budapesten, a Hungexpon.

Európa legjobb csapatai négy játékban: Counter-Strike 2-ben, League of Legends-ben, Brawl Stars-ban, és – az idei év újításaként – Rocket League-ben mérkőznek meg egymással. A bajnokság összdíjazása 100 000 euró. A regisztráció augusztus 13-án, szerdán indul a www.tesports.gg oldalon, a kvalifikációt követően pedig svájci rendszerben folytatódik a bajnokság. Az előző évektől eltérően idén mind a négy játéknak dedikált versenyhete lesz, ennek köszönhetően erősebb mezőnyre és fokozottabb versenyre számíthatunk. A mérkőzéseket az e-sport rajongók nemzetközi streamen is követhetik.

A tavalyi évben több mint 12 ezren regisztráltak a versenyre, a Telekom PlayIT Show-n megrendezett döntőre pedig a két nap alatt több mint 14 ezren látogattak ki. A nagy sikerre való tekintettel a szervező országok (Magyarország, Lengyelország, Horvátország, Észak-Macedónia és Montenegró) idén is úgy döntöttek, hogy Budapest ad otthont a döntőnek a Telekom PlayIT Show keretén belül, ahol dedikált gigaerős vezetékes hálózaton játszhatnak majd a döntősök.

Továbbiak
Várják a pályázókat, akiknek már megjelent egy vagy két kötete, és a 40. életévüket még nem töltötték be. Az idei zsűriben: Fekete Giorgio, Szabó T. Anna, Szendrői Csaba, Ott Anna, Zilahi Anna.
Brand | 2026. június 25.
A hétvégén megrendezett 41. Telekom Vivicittá résztvevőinek igazán nem mindennapi élményben lehetett részük: a vasárnap 13 órakor elrajtolt Szoboszlai Futamot maga Szoboszlai Dominik indította el.
Brand | 2026. március 23.