Brand 2023. április 13

A MOL folytatja használt sütőolaj visszagyűjtő kampányát

A Magyar Marketing Szövetség vállalati tagja, a MOL mintegy 350 benzinkútján lehet zárt edénybe átöntve környezetbarát módon leadni a használt zsiradékot. Ebből a Rossi Biofuel komáromi üzemében biodízelt készítenek, amit a MOL a fenntarthatóbb gázolaj gyártásához használ, hogy csökkentse a széndioxid-kibocsátást. A vállalat körforgásos gazdaságot középpontba állító stratégiájának megfelelően a használt sütőolajból környezetre káros hulladék helyett újrahasznosított, környezetbarát termék lesz - írja az MTI.

A visszagyűjtő kampányban az elmúlt 11 év alatt összesen 2888 tonna használt sütőolaj gyűlt össze a kutakon.A vállalat honlapján lévő töltőállomás-keresőben, illetve az ingyenes Mol Move applikációban megtalálhatók azok a MOL-kutak, ahol az olaj 10 literes mennyiségig, más hulladékokkal, vegyszerekkel nem kevert állapotban, bármilyen tárolódobozban leadható a kútkezelő személyzetnek

Továbbiak
Féláron fesztiválozhatnak a 2026-os Szigeten, ha a BudapestGO-ban vásárolnak havi bérletet. A kedvezményes lehetőség 2026. január 19. és július 31. között tart.
Brand | 2026. január 19.
A 20 éves Budapesti Fejlesztési Központ fontos szerepet játszik az automatizált- és az elektromos mobilitás fejlesztésében.
Brand | 2026. január 19.