Média 2026. június 16

Mindenkit elküldenek a Pesti Srácoktól

Huth Gergely, a lap főszerkesztője a 24.hu-nak erősítette meg a hírt. Csaknem 20 munkavállaló érintett.

Huth elmondása szerint csaknem húsz munkavállalót érint a döntést, ami egy hónap múlva lép hatályba. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy a lap is megszűnik, a lap vezetése arról tárgyal a tulajdonossal, hogy tovább működtethessék az újságot. Szerinte erre „olvasói segítséggel” akár reális esély van. A főszerkesztő hozzátette, „nagyon remélem, hogy annál többe nem fog kerülni a lap visszaszerzése, mint amennyit mi magunk kaptunk érte”.

Ahogyan arról mi is beszámoltunk, hétfőn közleményben jelentette be a Mészáros Lőrinchez köthető Mediaworks (a Pesti Srácok kiadója), hogy csoportos leépítésekbe kezdenek. Mint írták, „a médiapiac az elmúlt időszakban alapvetően átalakult: megváltoztak a tartalomfogyasztási szokások, erősödött a globális platformok és a nagy nemzetközi technológiai vállalatok szerepe, miközben a közönségek ma már több csatornán, gyorsabban, személyre szabottabban és eltérő formátumokban várják el a tartalmakat. A kiadói működésben ezért a digitális jelenlét önmagában már nem elegendő: a jövő versenyképességét az határozza meg, hogy egy médiavállalat mennyire képes pontosan érteni, elérni és kiszolgálni közönségét.”

A „megváltozott médiafogyasztási szokásokhoz” alkalmazkodva már döntöttek a Bors és három megyei napilap nyomtatott verziójának megszűntetésérőlA vállalat felfüggeszti továbbá a Ripost.hu és a Metropol.hu weboldalak működését is. Azóta ma reggel a Világgazdaság gazdasági lapnál is elindultak a leépítések.

via Telex

Borítókép: Huth Gergely Facebook-oldala

Továbbiak
A kormányszóvivőkön kívül, akik nyilvánvalóan médiás múlttal rendelkeznek, más pozíciókban is találunk újságírókat az új Tisza-kormányban. Összegyűjtöttük őket.
Média | 2026. május 26.
A Media1 információi szerint a hét végére teljesen felszámolják a fideszes influenszerközpontot, az irodák már megszűntek.
Média | 2026. június 25.