Egy gyermekkori vonzalom vált Ecker Szilvia számára főállássá, amikor végre eljutott Afrikába, és rajongása a kontinens iránt vállalkozássá nőtte ki magát. Az Afrikatextil azonban nemcsak munka, hanem jótékonyság is; szeretne minél többet visszaadni azoknak az embereknek, akiktől maga is sokat kapott.
Szilvia gyermekként folyamatosan a fekete kontinensről szóló könyveket bújta és arról álmodozott, hogy egy nap maga fedezheti fel ezt a titokzatos világot. Nem meglepő, hogy később csatlakozott az Afrika Másként Alapítvány önkénteseihez. Azt azonban nem gondolta, hogy egy új hivatás az egész életét megváltoztatja.
Jótékonyság és vállalkozás
Szilvia számára nem újdonság a vállalkozói lét; működtetett korábban méretes szabóságot Bordányban. Később a Szegedi Nemzeti Színházban helyezkedett el főszabászként.
2019-ben először Szenegálba utazott az alapítvánnyal, amely a hátrányos helyzetű gyerekek oktatását támogatja. Akkor már egy ideje az interneten tartotta a kapcsolatot későbbi férjével, Dimoval, aki Elefántcsontpartról származik, de Gambiában dolgozott, Szenegál mellett, így végre találkozhattak.
„Az első utamon nemcsak Dimo, de az afrikai textilek is teljesen elvarázsoltak” – kezdi a történetet Szilvia. „Mivel eredetileg könnyűipari végzettségem van, ezért azonnal vállaltam, hogy ezekből a csodás, színes anyagokból varrok apróbb ajándéktárgyakat, és az ezekből befolyt összegből is a gyerekeket támogatjuk. A második utamon már tudatosan kerestem a textileket, hogy magamnak is varrjak belőle táskákat. Igen ám, de az anyagokat csak 6 vagy 12 yardos – nagyjából 5-10 méteres – darabokban árulják és nekem csak jóval kevesebbre volt szükségem. Első alkalommal feltettem a maradékot egy varrós csoportba az egyik közösségi oldalon és egy óra alatt minden centiméternek lett gazdája. Így 2021 májusában már azzal a céllal is utaztam, hogy minél több textilt hozzak magammal, augusztusban pedig már létre is hoztuk az Afrikatextil céget és weboldalt. A nem titkolt célunk, hogy kicsit színesebbé tegyük az emberek életét ezekkel az energiától és vidámságtól sugárzó anyagokkal és hogy minél többet adjunk vissza a kontinensnek, amelytől már annyit kaptunk.”
Továbbra is dolgozik az alapítványnak
Ez is az oka annak, hogy – bár Angliában és Hollandiában is megvásárolhatnák az anyagokat -, ők ragaszkodnak ahhoz, hogy Ghánából, Elefántcsontpartról, Maliból és Szenegálból importáljanak.
A témáról bővebben a Tovább gombra kattintva olvashatsz!
Corporate tagjaink, partnereink IDE KATTINTVA elküldhetik sajtóanyagaikat és/vagy szakmai tartalmaikat.
Összes cikk