Réka és Zoli házaspárként megtapasztalták, hogy sok családban problémává vált, hogy egyre jobban lecsökkent az együtt töltött minőségi idő mennyisége. Azt vették észre, hogy a játék rendkívül sokat tehet hozzá a mentális egészségünk megőrzéséhez, mert egyszerre kikapcsol, szórakoztat, fejleszt, de ugyanakkor közös élményt is jelent. Mivel 2017-ben ritka volt az olyan magyar nyelvű csatorna a YouTube-on, amelyik kimondottan társasjátékokkal foglalkozna, arra gondoltak, hogy megpróbálkoznak az első ilyen tematikájú vlog elindításával.
„Nem idegenkedtünk attól, hogy kamera előtt kell szerepelni, mert az eredeti szakmáink is igényelnek nyilvános szereplést. Zoli, a férjem, tanító és játéktervező, én drámapedagógiai és dramaturg vonalról jövök eredetileg, a színház világában találtunk egymásra” – meséli Réka. A vállalkozásban remekül kiegészítik egymást: Zoli dolga a játéktervezés, Réka pedig brand menedzserként felel azért, hogy a ’Mit játsszunk?’ széles körben ismert legyen.
Réka és Zoli tényleg odavannak a játékokért, a videóikból sugárzó lelkesedés egyáltalán nem mesterkélt. Szívesen játszanak együtt otthon, amibe idővel egyre inkább bevonják most ötéves kisfiukat is. Amikor a YouTube csatornájukat elindították, még nem látták előre, hogy idővel valóban a társasjátékozás népszerűsítése lehet a főfoglalkozásuk. Öt évvel ezelőtt csupán azt látták, hogy hiánypótló lehet, ha elkezdenek edukatív, ajánló jellegű videókat készíteni társasjátékokról. Azóta sok minden változott – nemcsak ők tudtak szintet lépni saját vállalkozásukkal, de a magyarországi közönség is érdeklődőbb lett a társasjátékok iránt.
A covid miatti bezárkózós időszakban sokan rátaláltak a társasjátékokra
„A szakmán belül leginkább a covid-járvány miatti bezártsággal magyarázzák, hogy megugrott a társasjátékok népszerűsége. Az a feltevés, hogy akkor sokan találták meg a társasjátékban a tökéletes, négy fal között is kikapcsolódást jelentő elfoglaltságot. Én viszont azon a véleményen vagyok, hogy ez a tendencia már korábban kezdődött. Minél több időt töltünk online, annál inkább megvan az igényünk arra, hogy legyenek maradandó élménypillanatok az életünkben – ami játék közben könnyen kialakul. Flow-élményünk lehet, belefeledkezhetünk abba, hogy együtt játszunk azokkal, akik fontosak nekünk. A társasjáték szórakoztat, fejleszt, összekapcsol minket, és kétségtelen, hogy a covid alatt jobban összekötötte az embereket. Az a meglátásom, hogy a társasjátékokon keresztül kapcsolódhatunk a belső gyermeki lényünkhöz, ez pedig az online játékokban nem jelenik meg ilyen élesen” – magyarázza Réka.
Egészen biztosan Réka és Zoli is hozzájárultak ahhoz, hogy ma már egyre többen keresik a társasjátékokat, hiszen az elmúlt öt évben a társasjátékozás arcaivá váltak. Rendszeresen kapnak meghívásokat rendezvényekre, de saját maguk is szerveznek játékos eseményeket. Sőt, felfedezve az igényt, hogy a vállalati kultúrában is helye van a játéknak, cégek számára is tartanak élményközpontú tréningeket, workshopokat.
Nem is maradt el a visszajelzés arról, hogy amibe belevágtak, arra szükség van és jól végzik dolgukat: 2018-ban elnyerték ’Az év felfedezettje’ díjat a Cosmo gálán, egy évvel később pedig Rékát ’Az év vállalkozónője’ címmel tüntették ki. 2020-ban egy TEDx előadás megtartására is felkérték őket, Magyarországon elsőként ebben a témában. De a legfontosabb visszajelzés mégis az, hogy időközben 37 ezres követőtáboruk alakult ki a YouTube-on.
Nem kell előképzettség ahhoz, hogy YouTube csatornát indíthassunk
„Első lépésként a közösségi média felületeinket hoztuk létre – a YouTube csatorna mellett lett Facebook oldalunk és egy Patreon fiókunk is, mivel közösségi finanszírozást indítottunk el a csatornánkhoz. Ehhez hozzá tartozik, hogy a kezdetektől fogva kikértük a közönségünk véleményét, mai napig sokat tanulunk a követőink visszacsatolásaiból” – emlékszik vissza a ’Mit játsszunk?’ csatorna indulására Réka. Hozzáteszi, hogy a mai napig sok időt töltenek azzal, hogy vlogokat néznek, igyekeznek tanulni abból, mit csinálnak mások. Követni kezdték azokat, akiket Magyarországon sikeresnek láttak, és ugyanígy külföldi vloggerekre is odafigyelnek, átgondolják, hogy egyes tartalmak hogyan transzformálhatók át a magyar közönség számára.
Eredetileg nem volt semmilyen előképzettségük marketing, pláne online marketing területen, de időközben Réka több tanfolyamot is elvégzett, járt például a Google képzésére is, hogy megalapozhassa, és vállalkozásuk javára fordíthassa tudását. Most már olyan szintű gyakorlatra tett szert, hogy más cégek kommunikációjával is foglalkozik – a saját vállalkozás sikere pedig minden új ügyfél esetében is kiváló referencia.
A témáról bővebben a Tovább gombra kattintva olvashatsz!
Corporate tagjaink, partnereink IDE KATTINTVA elküldhetik sajtóanyagaikat és/vagy szakmai tartalmaikat.
Összes cikk