Az iBOOKR története egy már-már banális alaphelyzetből és egy triviális felismerésből indult. Papp Gábor és Molnár Tamás régóta ismerték egymást, ám teljesen különböző iparágakban értek el sikereket. Gábor könyveléssel foglalkozott, Tamás pedig informatikával, amikor pedig mindketten már egy-egy kisebb céget is létrehoztak a tevékenységük mellé, kvázi úgy adódott, hogy kézenfekvő volt számukra, hogy közös irodát béreljenek. A régi ismeretség és természetesen a költséghatékonyság is szempont volt ennél a döntésnél, ám ezen a ponton még ők sem gondolták, hogy ez a két terület milyen remekül tud majd összedolgozni.
Ám a közös irodában zajló munka során egyre többet tudtak meg arról, hogy mivel foglalkozik a másik, Gábor is és Tamás is sokszor beszélt a nehézségekről, hogy aztán arra jussanak, hogy a könyvelés tipikusan egy olyan terület, amit bizonyos tevékenységek kapcsán akár lehetne automatizálni, hatékonyabbá és gyorsabbá tenni. Ennek mentén el is kezdődött egy koncepció felvázolása és a fejlesztés első lépései, de Gábor és Tamás is úgy látta, hogy tőkebevonásra lenne szükségük, hogy egy tényleg komoly szoftver készülhessen el.
Ám annak ellenére, hogy számos olyan rendezvényen jártak, ahol induló vállalkozások prezentálhatják az elképzeléseiket, hogy kockázati tőkét vonjanak be befektetői oldalról, mégsem jártak konkrét sikerrel. Ugyan rengeteg elismerést kaptak és jó helyezést értek el hasonló seregszemléken, de a legtöbb alkalommal azt tanácsolták nekik, hogy gondolják át az üzleti tervüket. Az iBOOKR ugyanis kezdetben a lakossági piacra készült, az eredeti terv az volt, hogy egy olyan könyvelést könnyítő megoldást fejlesztenek, amelyet a KKV szegmens használhat majd annak érdekében, hogy a könyveléssel kapcsolatos feladatok automatizálásával levegyék a terhet ennek a célcsoportnak a válláról.
Ám ilyen típusú szolgáltatást már akkoriban is számos cég nyújtott, az iBOOKR tehát irányt váltott. Ebben az irányváltásban is szerepet játszott némi szerencse, a céghez került kvázi diákként Pap Martin Felicián, alapvetően relatív egyszerű, adatrögzítéssel kapcsolatos feladatokat bíztak rá. Felicián azonban munkája során egyre jobban átlátta a könyvelés és az informatika oldaláról jelentkező kihívásokat, hamar kiderült, hogy mintha kifejezetten azért került volna a céghez, hogy átlássa és projektgazdaként összefogja a fejlesztést.
Ezen a ponton pedig az iBOOKR alapvető piaca is megváltozott, a szoftvert ugyanis kifejezetten könyvelőirodák számára kezdték el továbbfejleszteni. A könyvelők napi munkájának, feladatainak, kihívásainak megértése nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a következő tőkebevonási lehetőség már sikerrel járt és az iBOOKR tényleg elindulhatott azon az úton, amely odáig vezetett, hogy ma már azon ritka könyvelőszoftverek egyike, amely a mesterséges intelligenciát is segítségül hívja a feladatok megoldásához.
A témáról bővebben a Tovább gombra kattintva olvashatsz!
Corporate tagjaink, partnereink IDE KATTINTVA elküldhetik sajtóanyagaikat és/vagy szakmai tartalmaikat.
Összes cikk