A Sztorik habbal sorozatban a múzeumok mellett az építészet, a képzőművészet és a történelem kap főszerepet. A sör és az építészet kapcsolatát bemutató első epizódból például kiderül, hogy Budapest legalább annyira modern volt a századfordulón, mint napjainkban a Szilícium-völgy. De arra is választ kapnak a nézők, hogy miért az állandó 5 fokos klímát adó pincerendszer közelébe épült a kőbányai sörgyár. A fenti témákról Martin Pilsitz kutató, építészmérnök és Zubreczki Dávid „építészeti mesemondó” és szakíró beszélgetnek Nagy Judit műsorvezetővel.
A múzeumokról, azok szerepéről és jövőjéről Dr. Török Róbert, a Dreher Söripari Emléktár művészeti vezetője és a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum igazgatója, Dr. Fabényi Julia, a Ludwig Múzeum igazgatója, valamint Verbai Lajos, a Kőbányai Helytörténeti Gyűjtemény vezetője beszélget.
A gasztro- és sörtörténelem kapcsolatát Saly Noémi művelődéstörténész, Dr. Török Róbert, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum igazgatója és Katona Csaba történész, az MTA BTK Történettudományi Intézet tudományos munkatársa vitatja meg.
A képzőművészeti adásban pedig Fazekas Gyöngyi festő-restaurátor, Bérczi Linda, az Együtt a Művészetért Egyesület elnöke, kulturális menedzser és Dr. Bellák Gábor művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria főmuzeológusa folytat eszmecserét arról, hogy a képzőművészet hogyan jeleníti meg a társadalmi kihívásokat, hogyan őrzi meg a történelmi és kulturális jelenségeket, értékeket.
Az inspiráló beszélgetések helyszíne a Dreher Söripari Emléktár.
A sörtörténeti kiállításon a 19. század előttről származó gépektől kezdve a restaurált Gambrinus-festményen, díszes kerámiákon és reklámplakátokon át a kőbányai helytörténeti tárgyi emlékekig széles tárlattal ismerkedhetnek meg a látogatók. A sörgyárak épületei – például az Eiffel iroda által tervezett Léhűtő padlás vagy az Európa egyik legszebb főzőházaként ismert, Zsolnay-csempével díszített helyi védelem alatt álló épület – pedig egyaránt őrzik a nemes hagyományokat és adnak teret a legkorszerűbb technológiának.
„A Sztorik habbal című videósorozattal célunk az, hogy egy minél tágabb kulturális körképet adjunk és elgondolkodtassuk a nézőket és a látogatókat a múltról, jelenről, a hagyományőrzésről és annak ápolásáról” – mondja a Magyar Marketing Szövetség vállalati tagja, a Dreher Sörgyárak Zrt. vállalati kapcsolatokért felelős vezetője, Szabó Ibolya. - „A tavaly is hatalmas népszerűségnek örvendő Múzeumok Éjszakáján debütál online az első adás, így akik esetleg nem tudnak meglátogatni minket, ebben a formában is bekukkanthatnak hozzánk.”
A Múzeumok Éjszakáján a látogatók megtekinthetik a sörgyár történelmi főzőházától és a fejtőktől is függetlenül működő Sörműhelyt is, amely szinte határtalan lehetőségeket jelent a kísérletezésben és az új ötletek tesztelésében.
A Sztorik habbal sorozat elérhető a Dreher Sörgyárak YouTube-csatornáján, valamint Facebook-oldalán.
Corporate tagjaink, partnereink IDE KATTINTVA elküldhetik sajtóanyagaikat és/vagy szakmai tartalmaikat.
Összes cikk