A Huawei Technologies Hungary és az Óbudai Egyetem évek óta közösen dolgozik azért, hogy kiaknázza a jövő tehetségeiben és a legújabb technológiákban rejlő lehetőségeket. A vállalat és az egyetem együttműködésének keretében ezúttal több tízmillió forintos pénzalapot hoztak létre a megújuló energia, illetve a mobil távközlési hálózatok területén indított egyetemi kutatások támogatására. A Huawei SEEDs Kiválósági Ösztöndíjprogramban hallgatók, hallgatói csapatok és mentor tanárok vehetnek részt. A hallgatói projektek olyan jövőbe mutató technológiai kutatásokra fókuszálnak, mint a digitalizált energiahatékonysági megoldások – különösen a napenergia ipari hasznosítása –, valamint az 5G-technológia energiafelhasználásának csökkentése, megújuló energiával való hatékony működtetése.
„Bízom benne, hogy a tehetség és az innováció támogatása az ösztöndíjprogramnak köszönhetően még nagyobb lendületet kap majd, és az elkövetkező években a saját szemünkkel láthatjuk ennek eredményeit” – üdvözölte az együttműködést Prof. Dr. Kovács Levente, az egyetem rektora. A továbbiakban kiemelte az egyetem infokommunikációs törekvéseit, és kutatási projektjeit, amelyekben nemzetközi szinten is elismert sikereket értek el. Hangsúlyozta: „Közös célunk, hogy az egyetem hallgatóival és a hallgatók konzulenseivel együttműködésben valósítsuk meg az oktatási és kutatói-fejlesztői feladatokra vonatkozó terveinket."
Hozzátette: „Számunkra rendkívül fontosak az ipari kapcsolatok bővítése, ennek érdekében számos céggel kötöttünk együttműködési megállapodást az elmúlt időszakban. Egyik legfontosabb célunk a kutatás-fejlesztés, valamint az oktatás színvonalának nemzetközi összehasonlításban is mérhető erősítése. Ehhez nagyban hozzájárul a Huawei Kft.-vel kötött korábbi együttműködésünk megerősítése.”
5G technológia új felhasználási lehetőségei
Az ipari és egyetemi szféra szorosabb együttműködése, valamint a tudás- és tapasztalatcsere elősegítéséért háromoldalú együttműködési megállapodást is aláírt a Huawei Technologies Hungary, az Óbudai Egyetem és a Czecz Közép-európai Kereskedelmi és Logisztikai Együttműködési Övezet. A megállapodás célja – emelte ki Jason Xie, a Huawei Technologies Hungary ügyvezetője, - hogy olyan új megoldásokat fejlesszenek, amelyek segítenek kihasználni az 5G-ben rejlő lehetőségeket az iparvállalatok számára az Ipar 4.0 megoldások magyarországi elterjedése érdekében, különösen a logisztika területén. Az együttműködés magában foglalja intelligens logisztikai megoldások és közlekedési rendszerek telepítésének elősegítését is. A felek abban is megállapodtak, hogy egységes nemzetközi műszaki szabványokon, valamint ellenőrizhető tényeken és tudományos adatokon alapuló megoldásokat dolgoznak ki.
Az eddig együttműködések állomásai
A Huawei és az Óbuda Egyetem közös munkája hosszú évekre tekint vissza, és számos eredményt mutatott fel, különös tekintettel a tudás- és képességtranszferre. A cég támogatásával valósult meg egy 4G labor a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karon, majd az egyetemmel közösen indították útjára a HAINA oktatók képzésére irányuló programot. A Huawei technológiához kötődő számítógép-hálózati ismeretek, 5G, Mesterséges Intelligencia tárgyak oktatása a 2021 tavaszi félévétől kezdődött el a Neumann János Informatikai Karon, és tavaly indult el az ICT Academy program. A digitális oktatás, elsősorban a Huawei technológiákhoz kapcsolódó e-learning tananyagok implementálása a BSc és MSc tantervbe. Az 5G technológián alapuló „smart” ellátási láncokat támogató és logisztikai megoldások és az 5G alkalmazások fejlesztése. A Huawei eddig egyebek mellett az úgynevezett SEEds, illetve HAINA programokkal, kínai tanulmányutakkal; az egyetemi kari Kandó Napok támogatásával is igyekezett segíteni a hallgatókat, az oktatást.
A cég az egyetemen a témákat oktatók képzését és az oktatási anyagok mellett a gyakorlati ismeretek elsajátításához szükséges eszközöket adja, míg egyetemünk az infrastruktúrát és a fenntartást vállalta.
Corporate tagjaink, partnereink IDE KATTINTVA elküldhetik sajtóanyagaikat és/vagy szakmai tartalmaikat.
Összes cikk