Újabb öt évre megújította tagságát a Nemzetközi Üzleti Iskolák Hálózatában (Network of International Business Schools, NIBS) a Budapesti Gazdasági Egyetem, Magyarország legnagyobb üzleti közössége. A tavaly novemberben lezajlott sikeres re-akkreditációt követően a világ vezető egyetemeinek több mint 70 üzleti iskoláját tömörítő egyesülettől kapott, 2028 novemberéig szóló, a hazai felsőoktatásban egyedinek számító akkreditáció új fejezetet nyithat a BGE nemzetközivé tételében. A szervezet aktuális jelentésében kiemelte a BGE nemzetköziesedés terén elért kiemelkedő eredményeit – többek között nemzetközi mentorprogram, nemzetközi kutatások, hallgatók külföldi tapasztalatszerzésének támogatása – és ajánlásokat is megfogalmazott az egyetem nemzetközi profiljának további erősítéséhez.
A NIBS tanúsítvány 2017-es megszerzése óta a BGE jelentősen továbbfejlesztette nemzetközi tevékenységeit: az egyetem számos partnerintézménnyel fűzte szorosabbra a kapcsolatait, ami ugyanúgy kiterjed a közös kutatási tevékenységekre, mint a kettős diplomaprogramokra. Ezeken túl a nemzetközi mentorprogramot, valamint a magyar hallgatók külföldi tapasztalatszerzésének támogatását is kiemelték a NIBS panel tavaly Budapestre látogató tagjai, akik a helyszínen szerzett tapasztalataik alapján készült jelentésükben re-akkreditációra javasolták a BGE-t a NIBS Igazgatótanácsának.
„A világ egyik vezető üzleti felsőoktatási intézményeket tömörítő közösségének újabb öt évre szóló akkreditációja hatalmas lendületet adhat nekünk abban, hogy tovább folytassuk egyetemünk nemzetközivé tételét” – mondta el Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora. Az európaiak mellett észak- és dél-amerikai egyetemeket összefogó NIBS kiemelt figyelmet szentel a nemzetközivé válásnak, ami egyformán kiterjed az idegen nyelven elvégezhető képzésekre és a megszerezhető nemzetközi tapasztalatokra. A tavaly 30 éves szervezet élénk szakmai együttműködést szorgalmaz a felsőoktatási intézmények között, amely egymás kultúráinak és társadalmainak megismerésére és megértésére is kiterjed.
„A BGE-n nemzetközi környezetet biztosítunk, hiszen jelenleg is több mint 90 országból vannak hallgatóink, illetve 40 ország 250 egyetemén lehetnek cserediákok. A nemzetközi tapasztalatszerzés lehetősége már egyfajta elvárássá vált hallgatóink részéről, hiszen az üzleti élet számos területén ma már elengedhetetlen ez a rutin” – tette hozzá a rektor, aki szerint a többféle üzleti kultúrával megismerkedő végzetteknek a munkaerőpiacon is sokkal jobbak az esélyei, szerteágazóbbak a lehetőségei. Ebben egyébként a NIBS által szervezett nemzetközi versenyeknek is nagy szerepe van: az esettanulmányi jelleggel, valamint üzleti terv fókusszal meghirdetett megmérettetéseken a BGE hallgatói is rendszeres résztvevők.
Az aktuális NIBS jelentés nem csupán a BGE nemzetköziesedés terén elért kiemelkedő emeli ki, hanem ajánlásokat is tartalmaz az egyetem nemzetközi profiljának további erősítéséhez. „Ahhoz, hogy stratégiánknak megfelelően tovább növeljük presztízsünket a globális világban, képzési rendszerünket még inkább integrálnunk kell a nemzetközi vérkeringésbe” – hangsúlyozta Prof. Dr. Heidrich Balázs. Ehhez segíti hozzá az intézményt az akkreditáció akadémiai vonalon – oktatói csereprogramok, közös kutatási projektek formájában –, valamint az oktatásban. Ez különösen nagy érdem úgy, hogy ezt a NIBS több mint 70 tagjának is kevesebb mint a fele tudta eddig megszerezni.
Corporate tagjaink, partnereink IDE KATTINTVA elküldhetik sajtóanyagaikat és/vagy szakmai tartalmaikat.
Összes cikk