A társadalmi működés csak akkor lesz fenntartható, ha sikerül egységben, egyforma súllyal kezelnünk a fenntarthatóság környezeti és társadalmi aspektusait. A kulcsszó az ártalomcsökkentés: a jövő érdekében mérsékelni kell az emberi tevékenységek negatív környezeti és egészségügyi hatásait. Hogy egyéni szinten a fenntarthatóság és az ártalomcsökkentés területén is felelős döntés születhessen, hiteles és megbízható információra, forrásra van szükség.
A korra, amelyben élünk, általánosan jellemző, hogy egyre nehezebb megkülönböztetni a tényeket a tévhitektől, a mítoszoktól, illetve a konstruált álvalóságtól. A hiteles tartalomra vágyók helyzetét nehezítik a hír- és véleménybuborékok, a nem szerkesztett, nem ellenőrzött tartalmak..
A környezetünk mellett az egészségünk az egyik fontos terület, ahol döntéseinket nem építhetjük megalapozatlan véleményekre vagy némi utánajárással könnyen cáfolható tévhitekre. Ebben azoknak a nagyvállalatoknak különösen nagy szerep és felelősség jut, amelyek egyrészt saját maguk is szembesülnek a működési területüket érintő tévhitekkel, másrészt megvan a lehetőségük, a kutatási appartáusuk, mely alapján rendelkezésre állnak a tényszerű információk)) ahhoz, hogy a félreértéseket kiigazítsák és a valós, hiteles tájékoztatást segítsék.
A kártékony mítoszok elleni küzdelem kitüntetett területe az egészségügyi ártalomcsökkentés, itt ugyanis a siker életminőségben, egészséges életévekben mérhető, nem beszélve az egészséggazdasági hatásról. És talán nincs még egy szegmense a világunknak, ahol ennyi tévhittel kellene megküzdeni; ahol a mítoszok ennyire befolyásolnák a közgondolkodást.
A fustmentes.hu célul tűzte ki, hogy hiteles információval, a tévhitek helyett tényekkel segítse azokat, akik az egészségükkel kapcsolatban az ártalmak csökkentése mellett döntenek.
Hogy megmutassuk, mennyire elterjedtek ezek a tévhitek például a dohányzással, annak kockázataival és az ártalmak csökkentésével kapcsolatban, összegyűjtöttünk belőlük egy csokorra valót, és összeállítottunk egy kvízt, amelyben mindenki anonim módon tesztelheti, mennyire megalapozottak az ismeretei az ártalomcsökkentésről, és mekkora biztonsággal tudja elkülöníteni a (sokszor hamis) vélekedéseket a valóságtól.
Jelöld meg a helyes válaszokat az alábbi linken elérhető rövid kvízben! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyToS7SxoEMe7NVpefHuC1OQcRt1JsAAAce19JdRmpo_9SUg/viewform
Corporate tagjaink, partnereink IDE KATTINTVA elküldhetik sajtóanyagaikat és/vagy szakmai tartalmaikat.
Összes cikk