Média 2026. június 23

Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya jobboldali médiára kér pénzt a „nemzeti tőkésektől”

A két prominens fideszes politikus arra kéri a Fidesz-kormányok alatt kitömött vállalkozókat, vegyék ki a részüket a finanszírozásból.

Az utóbbi 16 évben, Orbán Viktor kományai alatt állami hirdetésekkel életben tartott médiavállalatokra és orgánumokra nehéz idők várnak, miután az április 12-ei kormányváltás után világossá vált: pusztán piaci alapon a korábbi kormánypárt üzeneteit harsogó médiumok nem tudják fenntartani azt a létszámot, amivel eddig működtek. Ennek eredményeként az elmúlt hetekben sorra bocsájtják el a Mészáros Lőrinchez köthető Mediaworks munkatársait, megszűnt a Bors és három megyei napilap nyomtatott verziója, elküldték a Világgazdaság és a Pesti Srácok munkatársait, végül pedig a Magyar Nemzetet alakították át hetilappá a fejleményeket követően.

Az események arra sarkallták Navracsics Tibor korábbi közigazgatási és területfejlesztési minisztert és Ferencz Orsolyát, az Orbán-kormány volt űrkutatási biztosát, hogy most nyílt levélben kérjék a  „nemzeti tőkéseket”, legyenek szívesek saját zsebből segíteni a „jobboldai” média fennmaradását. A két fideszes politikus Facebook-oldalán egyaránt olvasható levélben az áll, hogy az elmúlt napokban a polgári, jobboldali médiában tömeges elbocsátások zajlanak, családok egzisztenciája, emberi sorsok kerültek válságba.

Úgy véljük, nemcsak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett – fogalmaztak.

Kifejtették, hogy a nemzeti tőkések – akiket nem neveztek néven – a magyar vállalatok preferálásának korábbi kormányzati programja révén hatalmas vagyonokra tettek szert, sokszor kellett egyes nagytőkések viselkedése miatt tartaniuk a hátukat a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, így a sajtó munkatársainak is.

„Arra kérjük hát a magyar nagytőke jobboldali értékeket fontosnak tartó képviselőit, hogy haladéktalanul kezdjenek hozzá egy minőségi jobboldali médiaportfólió finanszírozásához! Továbbá elvárjuk, hogy a média világában most állásukat vesztett szakemberek számára azonnal kínáljanak munkát, helyzetük megoldásában érdemben vállaljanak felelősséget!” – írják a levélben.

via 24.hu

Borítókép: Telex YouTube-csatornája

Továbbiak
Újra kellett gondolni a befolyásos női lista összeállításának módszertanát, hisz a NER bukásával számos pozíció vesztett jelentőségéből, vagy már nem is létezik. A kommunikációs szférából vannak régi és új húzónevek. Lássuk őket!
Média | 2026. június 03.
Az Egyesületben szerepet vállalnak olyan nagy hazai független médiumok is, mint pl. a Partizán vagy a Telex.
Média | 2026. május 18.